Вернуться к вакансиям

Full-stack JavaScript Developer

Местоположение:Другие
Зарплата:78000 грн. Доход зависит от часовой ставки и отработанных часов
Компания:Soshace
amountwork-small
На Amountwork с:Апреля 2019
Контактное лицо:
Soshace

Описание вакансии

  • Are you looking for a remote work on international projects?
  • Are you looking for 40 hours a week workload?
  • Is it suitable for you to use time tracker at work?
  • Is your hourly rate $20 — $25?

Soshace will provide you with remote work with hourly payment on modern projects lasting 3 months and more.

We expect you to work on our projects 8 hours a day Monday-Friday in your time zone.

  • Do you have 1-year experience in commercial projects with Node.js and using any of the following front-end frameworks: React or Angular 2+?
  • Can you provide a portfolio of relevant commercial/in-house projects?
  • Do you have more than 3-year commercial experience with JavaScript?
  • Do you have good writing and speaking skills in English (Intermediate and above)?

For Russia only: To work under an agency agreement you need to register a legal entity or an individual entrepreneur.

If you answer «yes» to all questions, send us your CV and be ready to provide a portfolio of projects you took part in.

Recruitment stages are:

1. Primary interview (a detailed discussion in English of your resume and portfolio)

2. Online test (in English)

3. Interview with a technical specialist.

Опубликовано: 14.04.2019
Пожаловаться на вакансию
Вакансии по специальностям
Горячие вакансии

Водитель | CE | Франкфурт-на-Майне 2800 EUR нетто !

Stopka Transport GmbH, DE
Германия

Водитель, CE + Германии, 3000€ нетто!

AMS Transport GmbH, DE
Германия

Требуются каменщики работа в Бельгии

PG BUD Sp. z o.o., PL
Бельгия

Фасовщик рыбных кормов в Дании, прямой контракт!

PP. LAIS, UA
Дания

Покоївка в мережу готелів, працівник пекарні, кондитерської, торговельних центрів, складу у Братиславі

cw Marshall, CZ
Словакия

Автомобільний завод: Bmw, Volkswagen, (різноробочі, монтажники, оператори, карники)

Чехия

Комиссионер склада в Германию (комплектация заказов)

Luto Group UA, UA
Германия, Магдебург

Требуются сотрудники на фабрику бортового питания

Агентство, ФОП, менеджер Виталий, UA
Германия, Берлин, Гамбург, Мюнхен

Склад электроники

Anton Gromov, UA
Германия

Пескоструйная очистка металла в Фрайбурге

LST Construction, DE
Германия, Фрайбург

Срочно сбор клубники!!!

Company Jobs, PL
Швеция, Стокгольм и Гётеборг

Сборщик корпусов металлических судов

RNDV Ferrum, LT
Франция

Склади електроніки 160 сz/год в Усті над Лабем

Armz s.r.o, CZ
Чехия, Ловосіце