Роботодавцю
Повернутися до вакансій

Повар на речные круизные суда в компанию River Advice AG

Місцезнаходження:Швейцарія
Зарплата:40 000 грн. + tips approximately 400EUR
Компанія:VIS-Recruit
amountwork-small
На Amountwork з:Серпня 2019
Контактна особа:
VIS-Recruit
Телефон:+380683522542

Опис вакансії

Открыт набор персонала для работы на европейских речных круизных судах, швейцарской компании «River Advice AG» на сезон 2020. Длительность контракта: март/апрель — ноябрь/декабрь (6 недель на судне / 2 недели в отпуске).

Интервью с представителями компании состоится 30 октября 2019 года в Киеве.

Повар — знание английского.

ЗП: 1350 -1560 евро (в зависимости от позиции) + чаевые (в среднем 400−500 евро в месяц).

Желающим записаться на собеседование необходимо прислать резюме на английском языке.

Трудоустройство бесплатное.

Chef de Partie

Tasks / Responsibilities

  • Cooking at the highest level, at all sections and according to specified recipes
  • Developing fresh ideas for designing our menus
  • Professional food handling including buffet and guest service
  • Implementation of our quality standards in the galley
  • Compliance with HACCP requirements and labeling
  • Active support with deliveries and loadings

Requirements

  • Completed apprenticeship or specialized training as a cook
  • Minimum 2 years of professional experience in a comparable position
  • In-depth knowledge of the menu and food
  • Knowledge of the tools and functions in the galley
  • Good communication skills in English
  • Excellent teamwork and expertise

Employment conditions

  • Extra payments for overtime
  • Equally shared tips after each cruise
  • Accommodation and meals
  • Contract duration: March/April/June — November/December
  • Rotation: 6−8 weeks On / 2 weeks Off
  • Joining tickets are provided by the company
  • Travel tickets are provided by the employer only at the beginning of the season and end of the season if the person successfully completes the contract. The company gives a 200 Euro lump sum after each taken/organized vacation.
  • Social and medical insurance.

Тел.+38 068−352−25−42; +38 050−745−14−01

Опубліковано: 01.10.2019
Поскаржитися на вакансію
Вакансії по спеціальностям
Гарячі вакансії

Работник на склад игрушек

Anton Gromov, UA
Німеччина

Водитель | CE | Франкфурт-на-Майне 2800 EUR нетто !

Stopka Transport GmbH, DE
Німеччина

Требуются сотрудники на фабрику бортового питания

Агентство, ФОП, менеджер Виталий, UA
Німеччина, Берлин, Гамбург, Мюнхен

Склад электроники

Німеччина

Трудоустройство и легализация в Израиле без посредников и предоплат

StartWork.Agency, IL
Ізраїль, Центр страны

Сборщик корпусов металлических судов

RNDV Ferrum, LT
Франція

Требуются каменщики работа в Бельгии

PG BUD Sp. z o.o., PL
Бельгія

Пекарь кондитер Konditor Bäcker

Zolotoj Kolos GmbH & Co KG, DE
Німеччина, Deggendorf - Mietraching

Технолог-Бригадир (Пекарь/Кондитер)

Німеччина, Deggendorf

Покоївка в мережу готелів, працівник пекарні, кондитерської, торговельних центрів, складу у Братиславі

cw Marshall, UA
Словаччина

Робота в Англії для українців 🇬🇧🇬🇧🇬🇧 (ВНЖ + робота під ключ)

Work-Service Ukraine 🇺🇦 (Agency №1), UA
Англія, Англія, Шотландія та Північна Ірландія

Автомобільний завод: Bmw, Volkswagen, (різноробочі, монтажники, оператори, карники)

Чехія

Оформлення документів у Великобританію, допомога з працевлаштуванням

Гуркин Андрей Владимирович ФЛП, UA
Англія

Kierowca, CE + transport międzymiastowy, 3000 euro netto! Niemcy

AMS Transport GmbH, DE
Німеччина, Frankfurt am Main (Deutschland)

Водитель, CE + Междугородний транспорт, 3000 евро нетто! Германия

Україна, Frankfurt am Main (Deutschland)

Польща, Frankfurt am Main (Deutschland)

Фасовщик рыбных кормов в Дании, прямой контракт!

PP. LAIS, UA
Данія

Робота на складі магазину електроніки. Без знання мови Від 2900 євро

Armz s.r.o, CZ
Німеччина, Ойскирхен

Водитель VZV. Карщик в Праге 170 /час

Чехія, Zlichen