Роботодавцю
Повернутися до вакансій

Streamers

Місцезнаходження:Німеччина, Берлін
Зарплата:600 euro
Компанія:Huffson Group Limited
amountwork-small
На Amountwork з:Березня 2023
Контактна особа:
Dimitri Pong
Телефон:+420602947476

Опис вакансії

Looking for people to join the team for permanent work with TikTok, Twitch, YouTube in game themes. Streaming mobile games etc.

It will be a huge plus if you learn the basics of streaming in TikTok, Twitch, YouTube in advance, before applying. Wages are paid IMMEDIATELY, after the submission of reports on the performance of streamers is not fixed, depends only on your results and the amount of time given to these streams in the day.

WHAT IS THE WORK?

You need to stream on TikTok, Twitch, YouTube.

You can give literally 1.5 hours per day (minimum length of stream per day), and you can give times more - respectively, the income will be higher.

WHAT I NEED TO HAVE AND BE ABLE TO DO?

- You will need 2 devices: 1 on which you will start the stream, 2 on which the video will go.

- Be able to use TalkTalk, Twitch, YouTube.

- Know how to work streaming in TikTok, Twitch, YouTube.

- To be able to communicate and retain an audience on streams.

WHAT IS MY SALARY AND WHAT DOES IT DEPEND ON?

Your salary depends only on the amount of time you spend on streaming and the results of this activity. On average, you will get $100-200 USD per month (you will get 2-3 hours of streaming a day). In private correspondence with you, I will name all the figures and

Parameter on which the asset is fixed.

REQUIREMENTS:

Age 18-38 years

Experience with TikTok, Twitch, YouTube (preferably)

Motivation

Ambitious

We in turn provide all the necessary information to achieve their goals.

Remember, a man can do anything.

Опубліковано: 13.03.2023
Поскаржитися на вакансію
Вакансії по спеціальностям
Гарячі вакансії

Работник на склад игрушек

Anton Gromov, UA
Німеччина

Pracownik produkcyjny/Монтер на производстве без опыта

WORK DEPARTMENT, PL
Польща

Робота - Німеччина!!!

Europrojects 1 Sp. z o.o., PL
Німеччина

Ищем в свой штат специалистов строительных профессий со знанием английского\финского языка!

SvargaWork, EE
Фінляндія

Фасовщик рыбных кормов в Дании, прямой контракт!

PP. LAIS, UA
Данія

Дорожные работа, укладка плитки, бордюров

PG BUD Sp. z o.o., PL
Польща, Biała Podlaska

Персонал в Гостиницу

Viktoria V-Group, PL
Польща

Сборщик корпусов металлических судов

RNDV Ferrum, LT
Франція

Строительная компания-Германия (приглашает мастеров, бетонщиков, арматурщиков, разнорабочих)

cw Marshall, CZ
Німеччина

Монолитчики, каменщики и плиточники

LST Construction, DE
Німеччина

Монтажник металлоконструкций (слесарь)

Німеччина, Фрайбург

Автомобільний завод: Bmw, Volkswagen, (різноробочі, монтажники, оператори, карники)

Чехія

Покоївка в мережу готелів, працівник пекарні, кондитерської, торговельних центрів, складу у Братиславі

Словаччина

Каменщики на клинкерный кирпич

Бельгія, Антверпен

Укладка тротуарной плитки и брусчатки

Німеччина

Пекарь кондитер Konditor Bäcker

Zolotoj Kolos GmbH & Co KG, DE
Німеччина, Deggendorf - Mietraching

Открыт набор на склад брендовой одежды

Synago Maciej Jankowski SK, PL
Польща

Работа на известный склад Amazon интернет-магазина

Польща

Склад косметики Dr. Hauschka ищет сотрудников

Агентство, ФОП, менеджер Виталий, UA
Німеччина, Берлин, Ганновер, Мюнхен

Водитель погрузчика VZV. Карщик в Кельне 13,5/час

Armz s.r.o, CZ
Німеччина

Сбор заказов на теплом складе для семейных пар и одиноких

Oval personal GmbH, DE
Німеччина

Арматурщик Краков - Польша

MaViAl, PL
Польща