Роботодавцю
Повернутися до вакансій

Online Talent Sourcer, рекрутер

Місцезнаходження:Інші
Зарплата:6000 грн. + Bonuses
amountwork-small
На Amountwork з:Травня 2019
Контактна особа:
McGuill Administrative Services Ltd.

Опис вакансії

Online Talent Sourcer / Онлайн Рекрутер

Job brief

We are looking for a Talent Sourcer to manage the first stage of recruiting process.

Talent Sourcer responsibilities include using various channels (LinkedIn, Facebook) to look for potential candidates, contacting them through email and filling candidate info for future hiring needs. If you have good networking skills, know how to source on social media and enjoy learning about different roles, we’d like to meet you.

Ultimately, you will proactively identify our hiring needs and help us fill our vacancies with qualified employees.

Requirements

  • Knowledge of English — Intermediate
  • Experience with Google Drive applications
  • Good written communication skills
  • Effective time-management abilities

Additional Info

Job is offered on Remote self-employed basis.

Part time, up to 4 hrs/day, but it depends in your work productivity and might be less.

Compensation — 6000 UAH + bonuses

Looking forward to hearing from you! Send us your CV on English, so we could discuss position in more detail.

Andrew McGuill

Опубліковано: 15.05.2019
Поскаржитися на вакансію
Вакансії по спеціальностям
Гарячі вакансії

Водитель | CE | Франкфурт-на-Майне 2800 EUR нетто !

Stopka Transport GmbH, DE
Німеччина

Водитель, CE + Германии, 3000€ нетто!

AMS Transport GmbH, DE
Німеччина

Требуются каменщики работа в Бельгии

PG BUD Sp. z o.o., PL
Бельгія

Фасовщик рыбных кормов в Дании, прямой контракт!

PP. LAIS, UA
Данія

Покоївка в мережу готелів, працівник пекарні, кондитерської, торговельних центрів, складу у Братиславі

cw Marshall, CZ
Словаччина

Автомобільний завод: Bmw, Volkswagen, (різноробочі, монтажники, оператори, карники)

Чехія

Комиссионер склада в Германию (комплектация заказов)

Luto Group UA, UA
Німеччина, Магдебург

Требуются сотрудники на фабрику бортового питания

Агентство, ФОП, менеджер Виталий, UA
Німеччина, Берлин, Гамбург, Мюнхен

Склад электроники

Anton Gromov, UA
Німеччина

Пескоструйная очистка металла в Фрайбурге

LST Construction, DE
Німеччина, Фрайбург

Срочно сбор клубники!!!

Company Jobs, PL
Швеція, Стокгольм и Гётеборг

Сборщик корпусов металлических судов

RNDV Ferrum, LT
Франція

Склади електроніки 160 сz/год в Усті над Лабем

Armz s.r.o, CZ
Чехія, Ловосіце